Eduardo zařídil Arsenalu postup v FA Cupu

LONDÝN/PRAHA

Fotbalisté Arsenalu postoupili v FA Cupu do pátého kola, když v opakovaném utkání porazili druholigový Cardiff 4:0. Největší měrou se o vítězství postaral před zraky diváků na Emierates Stadium Eduardo.

Eduardo nehrál za A tým Arsenalu od 23. února minulého roku, kdy mu Martin Taylor z Birminghamu způsobil hrůzostrašné zranění nohy. Chorvatský reprezentant měl zlomené lýtko a těžce poraněný kotník, ze začátku nebylo jisté, zda se vůbec vrátí na trávník.

Chorvatský útočník brazilského původu, který hrál za A tým první zápas od svého zranění, otevřel skóre zápasu ve 20. minutě. Do kabin šli svěřenci Arsena Wengera s dvoubrankovým náskokem, když se ve 33. minutě trefil Nicklas Bendtner. Eduardo přidal svůj druhý gól v zápase přesně po hodině hry, když proměnil pokutový kop. Poslední branku zápasu zařídil minutu před koncem zápasu Van Persie.

FA Cup, odvetný zápas 4. kola:
Arsenal - Cardiff (II) 4:0 (20. a 60. z pen. Eduardo, 33. Bendtner, 89. Van Persie).