Rubriky:

Anglie

Manchester United získal teprve patnáctiletého útočníka

6. března 2009 15:42 - MANCHESTER

Vedení Manchesteru United se předběžně dohodlo na angažování teprve patnáctiletého útočníka Charniho Ekangameneho. Belgický fotbalista s kořeny v Kongu se stane hráčem anglického mistra v den, kdy mu bude 16 let. Do té doby zůstane v dosavadním působišti v Royalu Antverpy. Belgický celek dohodu potvrdil na svých internetových stránkách.

 

ČTK

Manchester nadále nakupuje fotbalisty, kterým by měla patřit budoucnost. V poslední době takto získal srbské mladíky Zorana Tošiče, Adema Ljajiče a belgického obránce Ritchieho De Laeta.

Během posledních čtyř měsíců byl Ekangamene dvakrát v Manchesteru na stáži a přesvědčil o svých schopnostech. "Je to neuvěřitelný talent. Především je psychicky silný. Nikdy není nervózní," pochválil svého svěřence šéf mládežnické akademie v Antverpách Alex Vervecken.

Ekangamene je dalším hráčem, který těží z dlouhodobé spolupráce Manchesteru s belgickým druholigovým klubem. Antverpami prošli i odchovanci Manchesteru Danny Higginbotham, Luke Chadwick, John O'Shea či Darron Gibson. Z Antverp přišla na Old Trafford také nedávná posila De Laet.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..