Anglie

Boj o titul v Premier League je otevřený, Liverpool stíhá Manchester

23. března 2009 19:16 - LONDÝN/PRAHA

Vedoucí Manchester přišel v utkání 30. kola Premier League proti Fulhamu o dva vyloučené hráče, navíc si odvezl porážku 0:2. Naopak Liverpool na domácím hřišti deklasoval Aston Villu 5:0 a snížil náskok svěřenců Alexe Fergusona na čele tabulky na jediný bod. „Nyní hrajeme velice dobře a Manchester to vidí,“ těší trenéra Liverpoolu Rafaela Beníteze. Lídr však má k dispozici zápas k dobru.

Před týdnem museli fotbalisté Manchesteru United překousnout ostudnou porážku 1:4 od Liverpoolu. Navíc před vlastními diváky. Vše plánovali svěřenci Alexe Fergusona odčinit v utkání s Fulhamem. Už od osmnácté minuty se ale začaly plány Rudých ďáblů bortit. Scholes zahrál v pokutovém území rukou, byl vyloučen a následný pokutový kop proměnil Murphy.

Více o sobotních zápasech Premier League zde.

„Po prohře s Liverpoolem minulý týden jsme chtěli předvést dobrý výkon. Ale to se nám v prvním poločase nedařilo. Náš přechod do útoku byl lajdácký a nedostatečně jsme se pohybovali. Nemohli jsme se do toho dostat, tempo nebylo dobré,“ citoval The Sun velšského veterána Ryana Giggse. Ve druhé půli favorit soupeře přehrál, brankově se však neprosadil. V 87. minutě navíc zvýšil vedení Fulhamu Gera. A Manchester přišel o dalšího hráče. Sudí vyloučil za nesportovní chování Wayna Rooneyho.

Rozčilený trenér obhájce trofeje v anglické lize Alex Ferguson po utkání zpochybnil vyloučení obou svých hráčů. „Za to, co jsme předvedli v prvním poločase, jsme si vyhrát nezasloužili,“ řekl však nakonec.

Gerrardův první hattrick v Premier League

A radost Fergusonovi neudělal ani největší rival v boji o titul. Liverpool totiž následující den přejel Aston Villu 5:0. Svůj první hattrick v anglické lize si vystřílel kapitán Reds Steven Gerrard. Náskok vedoucího týmu se zmenšil na jediný bod a přestože má Manchester k dobru jeden zápas, Liverpool cítí šanci. Zaváhání vedoucího týmu tabulky naopak nedokázali využít fotbalisté Chelsea, kteří i s českým brankářem Petrem Čechem prohráli s Tottenhamem 0:1. Liverpool tak zůstal na druhé příčce osamocen.

„Stříleli jsme branky, ale kdovíjak jsme nehráli,“ krotil nadšení kouč Liverpoolu Rafael Benítez, který minulý týden prodloužil smlouvu v klubu až do roku 2014. „Mohli jsme hrát i lépe. Jsem opravdu rád za skvělý výkon, přesto jsme mohli být lepší,“ řekl pro BBC španělský trenér.

Více o nedělních zápasech Premier League zde.

Beníteze nejvíce těší, že se svými svěřenci nyní může vytvářet psychologický tlak na lídra soutěže. „Boj o titul se nás nyní týká. Musíme se zajímat o výsledky a hru (Manchesteru) United. Pokud budou chybovat, my musíme být připraveni. To znamená získávat i nadále body za výhry,“ plánuje Benítez.

Podobně mluvil po zápase i hrdina Steven Gerrard. „Pokud vstupují (Manchester) do zápasu s vědomím, že my jsme připraveni potrestat každou jejich chybu, budou to mít složitější,“ je si vědom kapitán Reds.