Anglie

Dokonalý obrat, Manchester je znovu v čele Premier League

5. dubna 2009 19:05 - PRAHA

Famózní obrat se povedl v 31. kole anglické fotbalové Premier League Manchesteru United. Ten na domácí půdě prohrával od 58. minuty s Aston Villou. V poslední čtvrt hodině ale jeho tlak zesílil a dvěma góly obrátil nepříznivý stav. Tři body tak nakonec zůstaly na Old Trafford.

Před reprezentační pauzou nebyl Manchester United ani Aston Villa v ideální formě. Oba celky tak chtěly uspět a napravit si reputaci u fanoušků. Úvod zápasu patřil Aston Ville, ale po necelé čtvrt hodině se na Old Trafford radovali domácí. Ve 14. minutě odpískal rozhodčí nedovolenou malou domů Milnera gólmanu Friedlovi a Manchester kopal nepřímý kop asi deset metrů od branky, uvnitř pokutového území z poměrně těžkého úhlu. Cristiano Ronaldo krásně obstřelil zeď a gólman neměl šanci.

Obdržená branka ale neposlala Aston Villu do kolen. Ve 20. minutě Ashley Young  protáhl střelou do horního rohu branky Van der Sara, ten míč vyrazil. Hosté se pouštěli do odvážných protiútoků a po půl hodině jim jeden vyšel. V 30. minutě Barry nacentroval z pravé strany mezi stopery domácích, mezi nimi vyskočil Carew a přesnou hlavičkou nedal Van der Sarovi šanci.

Také v druhé půli byl k vidění zajímavý fotbal. V 58. minutě se z druhého gólu mohli radovat hosté. Carew přihrál Agbonlahorovi mezi stopery a ten umístil míč do Van der Sarovy branky. Manchester se snažil o vyrovnání a v 80. minutě se mu to podařilo. Cristiano Ronaldo poslal balón krásně k tyči a bylo srovnáno. Čtyřiadvacetiletý Portugalec vstřelil v letošní sezóně svůj patnáctý gól. Obrat dokonal ve třetí minutě nastavení Macheda. A tak nakonec zůstaly tři body na domácí půdě.

Anglická liga - 31. kolo:
Everton - Wigan 4:0 (26. a 51. Jo, 47. Fellaini, 61. Osman), Manchester United - Aston Villa 3:2 (14. a 80. C. Ronaldo, 90.+2 Macheda - 30. Carew, 58. Agbonlahor).