Michael Owen vyvrací spekulace, že odchází do fotbalového důchodu

15. května 2009 18:46 - PRAHA

Držitel Zlatého míče za rok 2001 Michael Owen odchází do fotbalového důchodu! Kdepak! Zástupci útočníka Newcastlu v pátek vyvrátili informace tisku, podle kterých má devětadvacetiletý Owen na konci sezóny uzavřít svou sportovní kariéru. „Michael zůstává oddaný své kariéře a je uražený, že někdo může tvrdit něco jiného,“ stojí v prohlášení Wasserman Media Group.

 

homepage.ntlworld.com

„Jakékoliv informace a nepodložené spekulace, že Michael Owen chce skončit s fotbalem, jsou nepravdivé,“ zní dále v prohlášení. „Zlatý chlapec“, jak se Owenovi přezdívalo, už požádal své právníky, aby podnikli určité kroky proti těm, kteří zavádějícími informacemi mohli poškodit jeho pověst. V pátečním britském tisku se totiž objevilo, že je Owen frustrovaný neustálými zraněními a také výkony Newcastlu, který bojuje o záchranu v Premier League. A proto chce odejít do fotbalového důchodu a věnovat se koním.

Michael Owen si prošel celou řadou zdravotních problémů. Mimo jiné se zranil na sklonku roku 2005. Byl operován, ale léčba neprobíhala, jak měla. Proto musel podstoupit další chirurgický zákrok. Do sezóny naskočil až koncem dubna. Další vážné zranění přišlo o dva měsíce později. V červnu 2006 na světovém šampionátu v Německu si přetrhl křížové vazy v koleni v zápase se Švédskem a téměř rok byl mimo hru. Na trávník se mohl vrátit až v dubnu 2007.

Během své kariéry oblékal Owen dres velkoklubů jako Liverpool a Real Madrid. Byl i v anglické reprezentaci, v níž vstřelil do sítě soupeřů čtyřicet gólů. Svůj poslední zápas za Anglii odehrál v březnu 2008 proti Francii. V roce 2001 získal prestižní ocenění - Zlatý míč. Owenova kariéra tedy pokračuje, kde ale bude bývalý anglický reprezentant příští sezónu, není jasné. V červnu mu totiž končí s Newcastelem smlouva.

vef, Sport.cz

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..