Sunderland prohrál s Portsmouthem a stále může sestoupit

LONDÝN/PRAHA

Fotbalisté Sunderlandu nedokázali v dohrávce 37. kola na stadiónu Portsmouthu bodovat a po prohře 1:3 stále nemají jistotu setrvání v nejvyšší soutěži. Sunderland má na sedmnáctý Newcastle dvoubodový náskok, v posledním kole však hostí Chelsea.

Černé kočky se přitom po bezbrankové první půli ujaly vedení v 59. minutě, kdy se prosadil Kenwyne Jones. Odpověď domácích přišla však velmi brzy, když dokázal vyrovnat John Utaka. V 68. minutě si navíc míč do vlastní sítě srazil Bardsley, když se snažil zabránit ve skórování Utakovi. Poslední gól zápasu přidal dvě minuty před koncem Traoré.

Portsmouth se po výhře posunul na 14. příčku před Blackburn, Sunderland zůstal na 16. místě s dvoubodovým náskokem na Newcastle, který je prozatím na první sestupové pozici. Kdo doprovodí West Bromwich Albion do druhé nejvyšší soutěže se tedy ukáže až v posledním kole. Ohroženy jsou týmy Middlesbrough, Newcastle, Hull a Sunderland.

Premier League, 37. kolo:
Portsmouth - Sunderland 3:1 (61. Utaka, 68. vl. Bardsley, 88. Traoré - 59. Jones).