Rubriky:

Anglie

Živě

Mladý gólman Šebek podepíše smlouvu s Chelsea

21. června 2009 11:05 - LONDÝN

Osmnáctiletý český brankář Jan Šebek podepíše začátkem července profesionální smlouvu s fotbalovým klubem Chelsea. V Londýně už dva roky sbírá zkušenosti v tamní akademii a díky svým výkonům si vysloužil postup do seniorského áčka, kde je jedničkou Petr Čech.

 

internet, ČTK

"Podepisuji kontrakt na dva roky. Je to splněný sen," potvrdil deníku Sport Šebek, jenž byl již v březnu několikrát nominován k zápasu jako brankářská trojka za Čechem a Portugalcem Hiláriem.

Uplynulou sezónu, v níž na jaře chytal pravidelně za tamní béčko, označil Šebek za nejlepší v kariéře. Přesto si nedává v konkurenci krajana a reprezentační opory velké naděje. "Pro mě je prioritou, abych odchytal maximum zápasů za rezervu. Tam chci být jedničkou," dodal.

Šebek odešel do Chelsea v květnu 2007 z Tachova, kdy byl v kádru reprezentace do 16 let. Ještě v témže roce se ovšem z Londýna kvůli stesku po domovu vrátil. "Těžko jsem zvládal to, že jsem bez rodiny a kamarádů v zemi, kde se mluví jiným jazykem, lidé mají jinou mentalitu," svěřil se. O rok později se přesto do akademie Chelsea vrátil.

Šebkův mateřský klub díky nynějšímu podpisu profesionální smlouvy získá finanční kompenzaci v řádech miliónů korun. Podobnou cestou prošel už loni další mladík mezi tyčemi Marek Štech. Ten se upsal West Hamu United, na první start v áčku však ještě čeká.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..