Rubriky:

Anglie

Scolari zopakoval, že za jeho odvoláním z Chelsea stojí i Čech

28. června 2009 18:29 - LONDÝN

Brazilský fotbalový trenér Luiz Felipe Scolari po půl roce znovu promluvil o důvodech svého odvolání z londýnské Chelsea. Za hlavní problém opět označil špatný vztah s některými hráči, mezi kterými figuroval i český brankář Petr Čech spolu s Didierem Drogbou a Michaelem Ballackem.

"Pravými majiteli současného fotbalu jsou hráči. Trenér ve většině evropských klubů je nemá šanci zpacifikovat, protože ten, kdo je propuštěn jako první, je právě trenér. A hráči to dobře vědí," uvedl šedesátiletý Scolari v rozhovoru pro brazilský deník O Globo.

"To byl můj problém v Chelsea. Drogba, Ballack a Čech nebrali moje tréninkové metody a mé názory," dodal bývalý trenér brazilské a portugalské reprezentace, který nyní působí na lavičce Bunjodkoru v Uzbekistánu.

O tom, že za jeho odvoláním stojí právě trojice hráčů Drogba, Ballack a Čech, hovořil Scolari již krátce po svém odvolání. Tehdy Čech sice potvrdil, že měl s koučem problémy, ale odmítl, že by se podílel na jeho odvolání.

Britský bulvární deník The Sun k tomu napsal, že jejich vzájemný problém spočíval zejména v trenérovi brankářů Christophu Lollichonovi, který pracoval s Čechem již v jeho předchozím působišti ve francouzském Rennes. Scolari ho chtěl nahradit Brazilcem Carlosem Pracidellim.

"Petr měl opravdu se Scolarim problémy, ale ty plynuly jen z toho, že se trenér pletl do jeho tréninkového programu," řekl tehdy Sunu nejmenovaný Čechův přítel.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..