Rubriky:

Anglie

Bednářovi vypršel trest a poprvé trénoval s týmem

17. srpna 2009 14:35 - BIRMINGHAM

Fotbalový útočník Roman Bednář je zpátky v kádru druholigového West Bromwiche Albion. Šestadvacetiletému hráči v pondělí vypršel tříměsíční trest, který mu se zpětnou platností vyměřila anglická Fotbalová asociace (FA) za to, že byl přistižen při nákupu kokainu a marihuany. Hned ráno se připojil ke spoluhráčům a absolvoval první společný trénink.

 

News of the World

Vedení FA mezitím čelí kritice, že je vyměřený trest příliš mírný. Bednář se připojil ke spoluhráčům poprvé od 17. května, kdy jej přistihli reportéři bulvárního listu News of the World při přebírání drog. Poté byl suspendován, nesměl se s fotbalisty West Bromwiche stýkat a nemohl ani na stadion. Až na konci července mu svaz povolil alespoň využívání klubového tréninkového zázemí pro individuální přípravu.

Kompletní trénink s týmem absolvoval až v pondělí, přesto ještě hrát nemůže. Klub totiž vede vlastní vyšetřování, které by rád během týdne uzavřel. Pokud by Bednáře více nepotrestalo ani vedení West Bromwiche, mohl by podle místních médií hrát nejdříve za jeden až dva týdny. I když se prý sám připravoval poctivě, jeho fyzická kondice proti ostatním hráčům ještě pokulhává. Trenér Roberto Di Matteo jej prý hodlá poprvé využít příští středu při Ligovém poháru.

Disciplinární komise FA byla k Bednářovi poměrně shovívavá, za což sklidila v britských médiích kritiku. Sloupkaři nedělníku Sunday Sun Neilu Farringtonovi se nelíbí poselství, jež tím asociace vyslala směrem k mladým hráčům, kteří budou ve stejném pokušení.

"Rio Ferdinand zmešká drogový test, načež tři měsíce čeká na verdikt a pak dostane trest na dalších osm měsíců. Vše si odpyká, rok nehraje. Fajn. Romana Bednáře vyfotí při nákupu kokainu a marihuany, načež dostane tříměsíční trest, navíc se zpětnou platností. Cože? Od kdy je pouhé podezření na nekalost horším proviněním než prokázaný přečin? Jestli Ferdinand vyvázl lehko, Bednář se z toho vyvlékl úplně," napsal Farrington.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..