Rubriky:

Anglie

Bednář dostal od klubu za drogovou aféru pokutu a může hrát

18. srpna 2009 15:45 - BIRMINGHAM

Fotbalový útočník Roman Bednář má zřejmě definitivně za sebou drogovou kauzu, která odstartovala v květnu, kdy byl přistižen při nákupu kokainu a marihuany. Případ v úterý uzavřel i jeho zaměstnavatel, druholigový West Bromwich Albion, který Bednáře potrestal nespecifikovanou pokutou "v maximální možné výši". Od této chvíle může šestadvacetiletý Bednář nastupovat i v zápasech, zbývá mu jen dohnat tréninkové manko.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

"Prošetřili jsme to s maximální vážností, ale tříměsíční trest od Fotbalové asociace (FA) spolu s maximální možnou pokutou ze strany klubu podle nás představují vhodný trest," uvedl v úterý klub v prohlášení.

Výše finančního postihu nebyla zveřejněna; v Anglii se hráčům obvykle dávají pokuty do výše dvou týdenních platů. Bednář navíc nedostával mzdu od 17. května, kdy mu byla zastavena činnost. Vedení West Bromwiche ocenilo přístup hráče, jehož v polovině května přistihli reportéři bulvárního listu News of the World při přebírání drog.

Po fotbalové stránce žádný postih

"Od prvních dnů svého trestu projevoval nad svými činy obrovskou lítost. S policií a FA plně spolupracoval a projevil velké odhodlání odčinit ostudu, kterou přinesl celému klubu i jeho fanouškům. Navíc bude působit jako dobrovolník v protidrogových programech, jak ve spolupráci s FA, tak i v klubu. Ve vlastním volném čase a na vlastní náklady bude vyvíjet protidrogovou činnost v rámci klubového dobročinného projektu," uvedl klub.

Po fotbalové stránce West Bromwich k žádnému postihu nesáhl. Od této chvíle prý záleží jen na tom, kdy Bednářovi dá šanci trenér Roberto Di Matteo. Problémem může být horší kondice, kterou si Bednář mohl udržovat jen individuálním tréninkem.

Bednář byl suspendován 17. května, od té doby se nesměl s fotbalisty West Bromwiche stýkat a nemohl ani na stadion. Až na konci července mu svaz povolil alespoň využívání klubového tréninkového zázemí pro individuální přípravu a 12. srpna mu disciplinární komise FA se zpětnou platností vyměřila tříměsíční trest, který o pár dnů později vypršel. Tříměsíční distanc kritizovala některá britská média jako příliš mírný.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..