Rubriky:

Anglie

Šok pro Chelsea. Má roční zákaz nakupovat hráče

3. září 2009 15:06 - CURYCH

Dvě nadcházející přestupová období nemohou fotbalisté Chelsea získávat nové posily. Takový trest londýnskému celku ve čtvrtek udělila Mezinárodní fotbalová federace FIFA za to, že v roce 2007 Chelsea přesvědčovala nyní osmnáctiletého Francouze Gaëla Kakutu, aby porušil smlouvu s Racingem Lens a odešel k „Blues“. Před dvěma lety se tak stalo. Chelsea se proti trestu odvolá.

Francouzský klub podal stížnost k FIFA a její smírčí komise rozhodla. Chelsea nesmí v nadcházejících dvou přestupních obdobích získávat nové posily a Lens zaplatí „výchovné“ 130 tisíc eur.

Kakuta navíc podle oficiálních stránek FIFA musí Lens zaplatit pokutu 780 tisíc eur (téměř 20 miliónů korun) a čtyři měsíce, tedy do konce kalendářního roku, nesmí odehrát soutěžní zápas. Po sezóně 2007/08 byl Kakuta vyhlášen nejlepším hráčem akademie Chelsea, ofenzivní záložník byl týmovým nejlepším střelcem. Letos v únoru si ale nadvakrát zlomil kotník a měl potíže i se stehenním svalem.

Chelsea se odvolá k FIFA. „Odvoláme se nejsilnějším možným způsobem proti rozhodnutí smírčí komise ohledně případe Gaëla Kakuty. Trest je bezprecedentní a úplně nepřiměřený údajnému porušení pravidel,“ stojí na oficiálních stránkách Chelsea. Pokud ta neuspěje u FIFA, může se obrátit na sportovní arbitráž v Lausanne.

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..