Rubriky:

Anglie

Chelsea hrozí další rána, brzy může být bez evropských pohárů

10. září 2009 13:21 - PRAHA

Nedávno fotbalovou Chelsea tvrdě zasáhl trest UEFA za porušení pravidel při získání francouzského mladíku Gaëla Kakuty. Londýnský tým nesmí rok angažovat jediného hráče. A problémům nemusí být konec. Evropská fotbalová asociace totiž zamýšlí v budoucnu trestat kluby, které tři roky po sobě vykáží finanční ztrátu.

Chelsea podle německého deníku Bild v minulé sezóně prodělala 80 miliónů eur (přibližně 2 miliardy korun), což není při platech svých hvězd v celkové výši 200 miliónů eur tak překvapivé. Podobně jsou na tom ovšem i další velkokluby.

„Kluby nesmí utrácet víc, než vydělají,“ cituje list prezidenta UEFA Michela Platiniho. Podle čtyřiapadesátiletého Francouze by platy a výdaje za posily měly být ohraničeny maximálně 70 procenty ročních příjmů. Během tří let by pak měly být rozpočty klubů vyrovnané.

UEFA plánuje přednést návrh na zasedání své exekutivy 14. a 15. září.

Chelsea v minulém ročníku Premier League skončila třetí a probojovala se do Ligy mistrů. V semifinále uplynulého ročníku prestižní soutěže londýnský tým vyřadil pozdější vítěz FC Barcelona. V nové sezóně Chelsea vyhrála všechny čtyři úvodní zápasy a o skóre vede tabulku před Tottenhamem.

fly, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Anglie

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..