Rubriky:

Anglie

Živě

Trest z F1 ohrožuje Briatoreho pozici majitele QPR

21. září 2009 20:49 - LONDÝN

Trest z formule 1 ohrožuje pozici Flavia Briatoreho jako majitele fotbalového celku Queens Park Rangers. Vedení anglické Fotbalové asociace (FA) si od Mezinárodní automobilové federace (FIA) vyžádalo potřebné dokumenty, protože bývalý šéf stáje Renault by mohl účastí na skandálu porušit pravidla o bezúhonnosti majitelů klubů.

Briatore byl potrestán za to, že při loňské Velké ceně Singapuru nechal schválně havarovat svého jezdce Nelsona Piqueta. Bývalý šéf týmu má být hlavním iniciátorem podvodu, dostal zákaz působení v F1 na neurčitou dobu a tím podle agentury AP porušil pravidla FA. Podle nich majitelé, budoucí majitelé či ředitelé klubů nesmí být potrestáni za působení ve sportu.

Devětapadesátiletý Briatore je majitelem druholigového Queens Parku Rangers od roku 2007, kdy tým koupil spolu s promotérem formule 1 Berniem Ecclestonem. Podíl v něm má i indický boháč Lakšmí Mittal. Briatore je současně členem představenstva klubu, v jehož týmu působí český brankář Radek Černý.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..