Rubriky:

Anglie

Rozhodčí prý pomáhají Manchesteru United dlouhým nastavením

22. září 2009 14:21 - LONDÝN

Stejně jako má český fotbal tzv. "žižkovskou penaltu", v Anglii si fanoušci zvykli, že čas na stadiónu Old Trafford hraje pro Manchester United. Britský deník Guardian dokonce spočítal, že pokud United na domácím hřišti hráli nerozhodně nebo prohrávali, nastavili sudí v průměru o minutu více, než když vedli.

 

Stringer, Reuters

Naposledy si na příliš dlouhé nastavení stěžoval po nedělním derby kouč Manchesteru City Mark Hughes. Sudí totiž signalizoval, že přidá čtyři minuty, jenže místo toho se hrálo téměř sedm minut navíc a obhájci titulu v závěru rozhodli o vítězství 4:3.

Od sezóny 2006/2007 odehráli svěřenci trenéra Alexe Fergusona doma celkem 48 ligových zápasů. V utkáních, v nichž vedli, se podle Guardianu nastavovalo v průměru 191 sekund. Když však Manchester ve 12 zápasech hrál po 90 minutách nerozhodně nebo prohrával, hrálo se v průměru o 66 sekund déle.

V loňské sezóně tak například United za příznivého stavu hráli průměrné nastavení 187 sekund, v opačném případě sudí přidal 258 sekund. Celkový průměr nastavení za měřené období je přitom nižší než na hřištích dalších týmu tzv. "velké čtyřky", do níž patří ještě Liverpool, Arsenal a Chelsea.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..