Manchester City teprve podruhé v sezóně přišel o body

BIRMINGHAM

Fotbalisté Manchesteru City se šesté výhry ze sedmi zápasů nedočkali. V pondělním utkání 8. kola anglické ligy jen remizovali 1:1 na hřišti Aston Villy, přestože měli po většinu utkání výraznou převahu. Manchester je tak čtvrtý, ale má zápas k dobru.

Aston Villa se musela často s velkou námahou bránit, hosté byli ale v útoku neproduktivní. Naopak v 15. minutě si na roh naběhl na roh bývalý kapitán Manchesteru Richard Dunne a gólem hlavou se svému bývalému týmu pomstil za to, že se ho v létě při přestavbě kádru zbavil.

Manchester se v útoku nadále trápil a vysvobodil ho až Velšan Craig Bellamy, který v 67. minutě vyrovnal na konečných 1:1. K výhře Manchesteru nepomohlo ani to, že se do sestavy vrátil po třízápasovém trestu jeho nejlepší střelec Emmanuel Adebayor.