Rubriky:

Anglie

Petr Čech: Hilário to měl těžké, držel jsem mu palce

7. října 2009 11:20

Dostal první červenou kartu v dresu Chelsea. A potom musel Petr Čech přetrpět zápas s Liverpoolem, do něhož nemohl nastoupit. Nakonec si však mohl oddychnout, jeho spoluhráči zvítězili 2:0. V brance jej zastoupil Hilário. "Měl to určitě pořádně těžké. Ale zvládl to výborně," vyprávěl Čech. Reprezentační jednička už však upíná pozornost na závěrečné boje v kvalifikaci. "Věřím, že jsme schopni urvat šest bodů," říká.

 

Petr Horník, Právo

Jak vám bylo, když jste musel nedělní zápas s Liverpoolem kvůli trestu za vyloučení sledovat jen z tribuny?

Nebylo to příjemné. Seděl jsem hned za lavičkami, byl jsem i v šatně, abych zůstal co nejvíc s týmem. Když nemůžu hrát, vždycky to špatně prožívám. Jsem víc unavený, než kdybych byl v bráně... Je stresující, když člověk nemůže pomoci. Ale je fajn, že to dobře dopadlo. Výhra nad Liverpoolem 2:0 je důležitá. Jsme v čele tabulky, Liverpool jsme trošku odstřihli a věřím, že nám to dodá sebevědomí.

Co jste říkal výkonu vašeho náhradníka Hilária?

Měl to určitě pořádně těžké. Po mé červené kartě ve Wiganu hned dostal z penalty gól, ligový zápas chytal po dlouhé době, navíc proti Liverpoolu. Ale zvládl to výborně a já mu moc držel palce.

Jaký máte s Hiláriem vůbec vztah?

Perfektní, přátelský. Je to gólman, který pracuje denně na sto procent, o možnost být jedničkou bojuje pořád. Je důležité mít kvalitní náhradu, když chcete vyhrávat, protože člověk nikdy neví, co se stane.

Můžete se ještě vrátit k vyloučení ve Wiganu?

Byl jsem v souboji později než útočník, takže mě ani nepřekvapilo, že sudí odpískal penaltu. Ale vyloučení bylo podle mě přísné, protože za mnou stál ještě obránce. Byla to moje první červená karta po odchodu do ciziny, jednou to přijít muselo.

Nebál jste se vyššího trestu?

Můj faul byl posouzen jako zabránění gólové šanci, to je automaticky stop na jeden zápas. Když dostanete červenou za ostrý faul nebo za urážky, tak to jsou rovnou tři zápasy.

Cítíte větší tlak před závěrečnými zápasy kvalifikace?

Tlak na nás bude, ale je to stejné jako třeba před utkáním na Slovensku. Věřím, že jsme schopni vydolovat šest bodů. A taky budeme doufat, že z Bratislavy přijde z utkání Slováků se Slovinci příznivý výsledek.

Jan Krůta, Právo

Zrušit


Časová osa: Anglie

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..