LONDÝN

Fotbalisté ambiciózního Manchesteru City nevyužili šanci posunout se mezi nejlepší čtveřici celků Premier League. V nedělním utkání 9. kola anglické ligy pouze remizovali 1:1 ve Wiganu a v tabulce jim patří páté místo o bod za čtvrtým Arsenalem.

Emmanuel Adebayor (vlevo) a Martin Petrov z Manchesteru City se radují z branky.

Alespoň remízu zajistil Manchesteru Martin Petrov gólem krátce po zahájení druhého poločasu, jímž reagoval na vedoucí trefu N'Zogbii ze závěru první půle. Šance na obrat City výrazně snížilo vyloučení argentinského obránce Pabla Zabalety, jenž v 65. minutě dostal druhou žlutou kartu.

První lokální derby mezi Blackburnem a Burnley v první anglické lize po 43 letech vyhráli domácí Rovers 3:2.

Anglická fotbalová liga - 9. kolo:
Blackburn - Burnley 3:2 (9. Dunn, 21. Di Santo, 43. Chimbonda - 5. Blake, 90.+2 Eagles), Wigan - Manchester City 1:1 (45.+1 N'Zogbia - 47. Petrov).