Rubriky:

Anglie

Drogba odhalil tajemství: Chelsea pro mě nebyla vysněným klubem

27. listopadu 2009 15:43 - PRAHA

Hvězdný útočník fotbalistů londýnské Chelsea Didier Drogba přiznal, že vždy toužil po tom hrát v klubu milánského AC. Reprezentant Pobřeží slonoviny odtajnil, že to byl už jeho dětský sen. Působení v týmu Blues si však podle svých slov užívá. „Už od doby, kdy jsem byl jako malý kluk ve Francii, jsem snil o Milánu,“ přiznal Drogba.

 

Felix Ordonez, Reuters

Jednatřicetiletý vytáhlý útočník se pro italský deník Gazzetta dello Sport vyznal ze svého zvláštního vztahu k severoitalskému městu. „Samotné město Milán mám velice rád,“ prozradil Drogba. „Mám tam mnoho přátel, a vedle měst jakou jsou Madrid, Paříž a Marseille to je místo, kde můžu relaxovat,“ dodal.

„Každý hráč sní o velkém týmu. Už od doby, kdy jsem byl jako malý kluk ve Francii, jsem snil o Milánu. Šlo o fanouškovskou vášeň,“ přiznal rodák z Abidžanu, jenž v londýnské Chelsea působí od roku 2004.

„Ve skutečném životě se ale sny a realita často neshodují. Serie A by pro mě byla dobrou ligou, musím ale přiznat, že já jsem v Chelsea spokojený,“ nechtěl Drogba rozvířit žádné spekulace o svém působení v klubu u Temže.

Radost z Ancelottiho

Důrazného útočníka, jenž započal svou profesionální kariéru ve francouzském Le Mans, těší, že jej nyní vede trenér Carlo Ancelotti, jenž před příchodem na Stamford Bridge strávil osm sezón právě u Rossoneri. „Je skvělým člověkem a má hodně zkušeností,“ sklonil poklonu padesátiletému kouči Drogba.

„Ví, jak dosáhnout úspěchu. Je ambiciózním trenérem a rychle se mu podařilo předat nám svou filozofii. V kabině si hned mezi hráči získal popularitu. Je pro každou legraci i na tréninku. Během zápasů je ale vždy vážný,“ poznamenal na Ancelottiho adresu zkušený forvard. „Vždy se snaží zdokonalit něco, co už funguje. To je známka jeho velikosti,“ dodal.

mv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Anglie

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..