Rubriky:

Anglie

Živě

Fotbalista Altidore chce jet na Haiti hledat ztracené příbuzné

14. ledna 2010 18:16 - LONDÝN

Americký fotbalový reprezentant Jozy Altidore se chystá navštívit zemětřesením zasažené Haiti. Útočník anglického Hullu chce najít příbuzné, kteří jsou po ničivé katastrofě nezvěstní.

 

Martin Meissner, ČTK/AP

"Modlíme se. To je jediné, co můžeme dělat," řekl agentuře AP dvacetiletý Altidore, jehož rodiče se z Haiti odstěhovali do Ameriky před 35 lety. Na ostrově však žijí jeho strýcové, tety, synovci a sestřenice. Kvůli potížím se spojením s Haiti toho o příbuzných příliš neví. "Pořád sledujeme stránky Červeného kříže, ale nikoho se nám nepodařilo najít," uvedl útočník, který v Anglii hostuje ze španělského Villarrealu.

"Jestli to bude jen trochu možné, chci je vyrazit hledat. Máma s tátou tam taky jedou," prohlásil Altidore. O neštěstí, jež si podle neoficiálních zdrojů vyžádalo až 50.000 obětí, se dozvěděl z televize v restauraci, kde byl s otcem. "Byla to nejhorší chvíle v životě. Najednou si uvědomíte, že fotbal není zdaleka to nejdůležitější," prohlásil.

Trenér Hullu Phil Brown prý nebude Altidorovi v cestě na Haiti bránit. "Měl velkou starost a ptal se, jestli chci jet za rodinou. Řekl, že když budu potřebovat, dostanu volno," řekl fotbalista.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Fortuna liga - nadstavbová část

Fortuna liga mění herní formát. Po 30. kole základní části se hraje nadstavbová část, během které jsou kluby rozděleny do tří skupin - o titul, evropské poháry a záchranu. Nadstavba startuje 3. 5. a bude uzavřena 2. 6.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..