Rubriky:

Anglie

Chelsea musí za Sturridge zaplatit až 6,5 miliónu liber

14. ledna 2010 21:10 - LONDÝN

Až na 6,5 miliónu liber (asi 190 miliónů korun) bude muset zaplatit Chelsea za přestup mladého útočníka Daniela Sturridge z Manchesteru City. Dvacetiletého fotbalistu Chelsea přetáhla loni v létě poté, co mu skončila smlouva, ale kvůli jeho mladému věku odstupné za něj určovala arbitráž. Ta dnes nařídila Chelsea zaplatit 3,5 miliónu liber ihned a další až tři miliony v návaznosti na jeho výkony.

Spokojena může být spíše Chelsea. K ligové arbitráži přišla s návrhem na odstupné ve výši tří miliónů liber, zatímco Manchester City požadoval trojnásobek, navíc ihned. "Prvotní odstupné je velmi blízko tomu, co jsme sami navrhovali. A i další platby jsou celkem přijatelné," uvedlo vedení Chelsea v prohlášení.

Milion liber zaplatí Chelsea tehdy, pokud se nadějný hráč probojuje do anglické reprezentace. Manchesterský klub navíc dostane i 15 procent z jeho dalšího případného přestupu. Další platby jsou odstupňovány podle odehraných zápasů, při desátém, dvacátém, třicátém a čtyřicátém zaplatí Chelsea pokaždé půl milionu liber. První splátku si může Chelsea pomalu chystat, protože Sturridge už letos osm zápasů odehrál.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..