Aston Villa porazila Blackburn a do finále Carling Cupu má blíže

Fotbalisté Aston Villy zvítězili v prvním semifinálovém utkání anglického Carling Cupu na hřišti Blackburnu 1:0. O jedinou čtvrteční branku se postaral James Milner.

Michael Salgado v dresu Blackburnu (vpředu) se snaží ubránit Ashleyho Younga z Aston Villy.

Hostující fotbalisté vstoupili do úvodního semifinále aktivněji a odměněni byli ve 23. minutě. Po rychlém protiútoku poslal Downing z pravé strany přesně míč na kopačku Milnera, jenž z bezprostřední blízkosti poslal Aston Villu do vedení.

Blackburn se snažil zvrátit průběh zápasu ve druhé půli. Všechny nebezpečné příležitosti však zlikvidoval brankář Bradley Guzan. Americkému gólmanovi však dvakrát pomohla tyč po střelách Kaliniče.

Odvetný zápas se bude hrát 20. ledna na stadiónu Aston Villy.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří Manchester City a Manchester United, jejichž první vzájemný zápas byl odložen kvůli nepříznivému počasí.