Rubriky:

Anglie

Vzpurný Brazilec Robinho si svou zase prosadil. Vrací se domů do Santosu!

25. ledna 2010 15:02 - MANCHESTER

Zlobivá brazilská hvězda ve službách Manchesteru City Robinho si prosadila svou a vrací se domů. „Nejsem tady šťastný a peníze pro mě rozhodně nejsou vším. Chci domů, chci do Sao Paula, chci hrát za Santos. A na devadesát procent je už jasné, že za něj hrát budu,“ odpálil útočník brazilské fotbalové reprezentace v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Bandeirantes obrovskou přestupovou bombu.

 

Sergio Moraes, Reuters

Svou si prosadit umí. Když ho po třech letech věrných služeb nechtěl pustit Real Madrid na ostrovy, svolal Robinho prostě pár dnů pře koncem přestupního termínu tiskovou konferenci a odchod si prostě vydupal. Sice nikoli do Chelsea, ale do Manchesteru City, který za něho v létě roku 2008 zaplatil tehdy rekordních 32,5 milionu liber.

Teď chce Robinho pryč z ostrovů, neboť se mu zasteklo po domově. „Letošní rok je rokem světového šampionátu v Africe, na němž chci samozřejmě za Brazílii hrát. Vážím si upřímnosti trenéra Manciniho, který mně na rovinu řekl, že mě postaví jen v každém druhém zápase. Já mu zase na rovinu řekl, že za takovéto konstelace opustím Citizens, neboť chci a musím hrát,“ vysvětloval zlobivý Brazilec, proč se pro návrat do Sao Paula rozhodl.

Mancini: Chci jen šťastné hráče

Nový italský kouč na lavičce Citizen Roberto Mancini nechtěl zpočátku o odchodu Robinha nic slyšet.

„Musí pochopit, že mám v kádru šest útočníků a já musím rozhodnout, koho postavím. Není možné, abychom nastupovali se čtyřmi. Robinho nehrál proti Manchesteru United v Ligovém poháru, ale teď  jsem ho postavil proti Scunthorpe v FA Cupu,“ vysvětloval Mancini po postupu do osmifinále Anglického poháru.

Nakonec ale i on svolení dal. „Nemá smysl, aby zůstával, pokud není šťastný. Já totiž vždy chtěl a budu chtít v kádru pouze fotbalisty, kteří chtějí pracovat naplno každý den a hrát každý zápas. Pokud se Robinho šťastný necítí, bránit v odchodu mu nebudu.“

I další Brazilec se vrací do Santosu

Pětadvacetiletý Robinho se tedy vrací do Santosu. „Jsem šťastný. Chci hrát doma, kde je mně dobře a kde každého znám, a abych samozřejmě pomohl Brazilii na cestě k zisku titulu mistrů světa,“ řekl Robinho do mikrofonů rozhlasové stanice Bendeirantes.

Robinho není jediným Brazilcem, který se vrací z Evropy do Santosu. Německý Hamburk tam právě o víkendu pustil Alexe Silvu, který do klubu přišel v roce 2008 za 6,2 milionu eur, ale očekávání nenaplnil.

„Jsem šťastný, že budu zase doma, kde mám manželku Kellen a tříměsíčního syna Miguela, jsem šťastný, že budu hrát fotbal zase v Brazílii,“ řekl před odletem čtyřiadvacetiletý Silva. "A ze Santosu se snad dostanu i do reprezentace," dodával mladík, jenž do národního týmu kanárků zatím jen nahlédl.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..