Rubriky:

Anglie

Hráči v Anglii se vyhýbají zdanění reklam, britská vláda je proti

8. února 2010 19:31 - LONDÝN

Fotbalisté z anglické Premier League přišli na způsob, jak se vyhnout zdanění alespoň části svých příjmů. Svá reklamní práva totiž stále častěji převádějí na společnosti, které sídlí v daňových rájích, čímž se vyhýbají například zdanění příjmů z reklam. Britská vláda odhaduje, že tím jen za loňský rok přišla až o 100 miliónů liber (asi 2,98 miliardy korun) a chce únikům zamezit.

 

Nigel Roddis, Reuters

Mechanismus je jednoduchý a ne nepodobný tomu, co už léta praktikují bohatí lidé po celém světě, ve sportu se ale dosud jednalo hlavně o zdanění hlavních příjmů. Teď ale začaly vznikat specializované firmy, které spravují práva více hráčů a dobře na tom vydělávají.

Zatímco britská vláda by chtěla vše klasicky zdanit, vedení Premier League se pokouší dojednat s vládním Úřadem pro cla paušální úlevy pro všechny. Informovalo o tom pondělní vydání deníku Financial Times. Je ale možné, že úřad na žádnou dohodu nepřistoupí. "Úřad má celkem účinné páky, jak si vynutit zákon i ve stávajícím stavu, takže bych řekl, že žádný kompromis se konat nebude," citoval list bývalého manažera úřadu Jeffa Millingtona.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..