Rubriky:

Anglie

Nový vlastník West Hamu chce půjčit bankrotujícímu Portsmouthu

20. února 2010 01:13 - LONDÝN

Spoluvlastník fotbalistů West Hamu David Gold je připraven půjčit konkurenčnímu Portsmouthu deset miliónů liber (292 miliónů korun). Finanční injekce by zabránila likvidaci zadluženého klubu, nadále by mu však hrozil konkurz a odebrání bodů.

"Jsem připraven jim půjčit. Lidé, kteří tyto finanční problémy způsobili, už v klubu nejsou. A nemůžou za to pykat lidé, kteří za to nemohou. Většina z nich jsou fanoušci," prohlásil Gold.

Nový majitel West Hamu, který spolu s Davidem Sullivanem koupil kontrolní padesátiprocentní balík akcií v lednu, nijak nezastírá motiv své nabídky. "Chci zabránit tomu, aby šel klub do likvidace, ale zároveň ho chci nechat jít do konkurzu a do druhé ligy."

V případě konkurzu by Portsmouth ztratil body v tabulce a beznadějně poslednímu týmu Premier League by se ještě víc přiblížil sestup. West Ham, který dělí jen bod od sestupových pozic, by měl v boji o udržení o konkurenta méně. "Sebrali by jim body a možná by brzy hrozil i sestup do třetí ligy, ale existence klubu by byla zajištěna," dodal Gold.

Portsmouth, s nímž bude kvůli jeho dluhům ve výši 11,7 milionu liber (342 milionů korun) 1. března vedeno insolvenční řízení, chtěl řešit finanční situaci i prodejem hráčů. Jeho žádost prodávat fotbalisty i mimo přestupové okno však vedení Premier League zamítlo.

Proti povolení výjimečného přestupového okna ostře vystoupil trenér Arsenalu Arséne Wenger. "Myslím, že by to stanovilo precedens, který by se zpětně těžko měnil. Každý špatně hospodařící klub by si mohl požádat o totéž a nešlo by mu to zakázat," prohlásil.

O prodeji nechtěl slyšet ani trenér Avram Grant, kterého čeká na lavičce dnešní duel proti Stoke. "Nechci o těchto věcech mluvit. Já přišel do klubu proto, abych něco dokázal. Mě zajímá jen to, abychom se zachránili. Proti Southamptonu jsme předvedli dobrý výkon a nikdo nemůže říci, že tomuto celku chybí kreativita."

 

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..