Tévezův hattrick udržel Manchester City ve hře o Ligu mistrů

MANCHESTER

Fotbalisté Manchesteru City se vrátili na páté místo anglické Premier Legaue jen dva body za čtvrtý Tottenham. V dohrávce 32. kola porazili na vlastním hříšti Wigan 3:0 zásluhou hattricku Carlose Téveze. Argentinská hvězda stihla vtěsnat tři trefy mezi 72. a 84. minutu.

Útočník Manchesteru City Carlos Tevéz se raduje z branky.

Domácí přitom dlouho nepůsobili jako jasní favorité zápasu s týmem ohroženým sestupem. K mohutnému tlaku se dostali až po vyloučení Caldwella v 56. minutě. Klid na kopačky Manchesteru City pak přinesla přihrávka Vieiry za obranu Wiganu, na kterou si naběhli Adebayor s Tévezem a argentinský kanonýr pohodlně prostřelil hostujícího brankáře.

O dvě minuty později si u tyče počkal Tévez na další křížnou přihrávku a své představení završil šest minut před koncem sólovou akcí. Po druhém hattricku v této sezóně si po závěrečném hvizdu doběhl pro trofej v podobě fotbalového míče. V tomto ligovém ročníku dal už 19 branek a v tabulce střelců poskočil na čtvrté místo.