Anglie

18. července 2010 17:01 - LONDÝN

V přípravě Arsenalu před blížícím se startem anglické fotbalové ligy nastoupil do utkání proti Barnetu s kapitánskou páskou český záložník Tomáš Rosický. Ve svých devětadvaceti patří mezi nejstarší hráče londýnského klubu, proto dostal při absenci Cesca Fabregase pásku pro lídra týmu.

Eddie Keogh, Reuters

Rosickému kapitánská páska slušela, při vítězství svého celku 4:0 nad týmem ze čtvrté ligy se předvedl aktivním výkonem okořeněným přihrávkou na Aršavinův gól. Na hranici pokutového území si oba hráči narazili, ruský kanonýr následně obešel brankáře a poslal míč do odkryté branky.

V první půli přidal ještě dva góly mladík Jay Simpson, v obměněné sestavě pro druhý poločas se prosadil Nasri, který převzal od Rosického i kapitánskou pásku.

Nyní Arsenal míří na desetidenní soustředění do Rakouska, kde se k nim přidají finalisté mistrovství světa Španěl Fabregas s nizozemským útočníkem Robinem van Persiem.

Přípravu odstartovala v sobotu také Chelsea, která zvítězila nad druholigovým Crystal Palace těsně 1:0. O vítězství se postaral Michael Essien, který se do sestavy klubu vrátil po sedmiměsíční přestávce způsobené zraněním. V brance Chelsea nechyběl gólman Petr Čech.