GUADALAJARA

Fotbalisté Manchesteru United podlehli při své první návštěvě Mexika tamnímu klubu Chivas, který vítězstvím 3:2 pokřtil svůj nový stadión v Guadalajaře vystavěný za 150 miliónů dolarů. Hlavní postavou přípravného zápasu byl útočník Javier "Chicharito" Hernández, který před dvěma měsíci přestoupil právě z Chivasu do anglického velkoklubu za více než 200 miliónů korun.

Útočník Chivasu Javier Hernandez se raduje se spoluhráčem Adolfem Bautistou ze svého gólu proti Manchesteru United.

Dvaadvacetiletý hráč nastoupil v prvním poločase za mexický tým a v osmé minutě otevřel skóre střelou zpoza vápna k levé tyči. Každý jeho dotek s míčem provázel nadšený pokřik 45 000 diváků v ochozech. Po přestávce už Hernández hrál za Manchester, který prohrával v zápase 1:3, než Nani deset minut před koncem snížil.

Hernández se střelecky prosadil i v dresu United, ve čtvrtek se jedním gólem podílel na výhře Rudých Ďáblů 5:2 nad All Star výběrem MLS složeným z hráčů zámořské soutěže.