Rubriky:

Anglie

Fotbalový Blackburn už netrpělivě čeká na slíbený penězovod

17. srpna 2010 17:35 - PRAHA

Potvrzeno, fotbalový klub Blackburn Rovers je na prodej a vedení si nejspíš plácne za 300 miliónů liber (asi devět miliard korun) s indickým podnikatelem Ahsanem Ali Syedem, zakladatelem finanční investiční firmy Western Gulf Advisory se sídlem v Bahrajnu. Všechno nasvědčuje tomu, že smlouva bude podepsána před koncem srpna. Vedení klubu poskytlo podle britského tisku tento týden zájemci o Ewood Park, který slibuje tučné finanční zázemí, exkluzivní čtyřdenní lhůtu na definitivní rozhodnutí.

 

roverd.co.uk, Sport.cz

Kdo se už už nemůže dočkat indicko-bahrajnského penězovodu, je manažer Sam Allardyce. "Byl bych opravdu velmi rád, kdyby k prodeji došlo co nejrychleji,“ nechal se slyšet. Pochopitelně, kdyby všechno vyšlo podle jeho přání, zbylo by mu totiž ještě několik dní do konce letního přestupového období na sehnání posil. Nezřídka se uzavírají anglické přestupy i pár minut před půlnocí 31. srpna.

Ahsan Ali Syed si nejspíš koupí fotbalový BlackburnAhsan Ali Syed si nejspíš koupí fotbalový Blackburnfoto: Sport.cz/archiv

Podobně se vyjadřuje i možný budoucí majitel Ahsan Ali. „Jsem si vědom toho, že Big Sam má velké plány a já bych je velice rád podpořil. Budu se snažit postupovat velmi rychle,“ nepřímo odpověděl koučovi ve svém úterním prohlášení.

Blackburn ve svém zahajovacím utkání nového ročníku Premiere League porazil 1:0 Everton a naladil optimisticky fanoušky po stránce sportovní. Movitý majitel na obzoru jim dává naděje, že z provinčního klubu „do počtu“ se stane sběratel hvězd a zařadí po bok silných. Zatím je v tabulce utracených peněz za posily na čtvrtém místě od konce...Na první místě vévodí Manchester City, utratilo už více než  pět miliard korun, na chvostu se krčí se 60 miliónky Blackpool.

Kolik zatím utratily kluby Premier League za přestupy:
Manchester City   
170 miliónů liber
Chelsea       
150,7
Manchester Utd       
  96,35
Liverpool       
  82,3
Arsenal       
  74,45
Tottenham       
  72,9
Aston Villa       
  63,15
West Ham       
  41,1
Newcastle       
  40,8
Sunderland       
  36,5
Everton       
  33
Wigan          
  27,2
Bolton           
  26,8
Birmingham       
  24,5
Stoke           
  21,75
Fulham      
  17,3
Blackburn       
  16,7
Wolverhampton   
  15,65
West Bromwich   
  13,93
Blackpool       
    2
Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..