Rubriky:

Anglie

Anglické kluby zaplatily fotbalovým agentům 13 milionů liber

18. srpna 2010 15:54 - LONDÝN

Dvaasedmdesát anglických klubů mimo nejvyšší soutěž Premier League zaplatilo hráčským agentům za přestupy fotbalistů 12,7 milionu liber (asi 382 milionů korun). Oproti předchozímu ročníku 2008/2009 šlo o nárůst o téměř čtyři miliony. "Vzhledem k současné ekonomické situaci jde o alarmující nárůst. Kluby by měly na tomto nedostatku zapracovat," citovala agentura Reuters Grega Clarka, ředitele Football League, která soutěže pod Premier League řídí a čísla týkající se 2392 přestupů zveřejnila.

 

Archiv PRÁVO

Největším podílem se na odměnách agentů podílely kluby z druhé ligy, které přispěly částkou 10,1 milionu liber, dalších 2,2 milionu přidala třetí liga a celky ve čtvrté soutěži zaplatily 366.781 liber.

Nejvíce peněz pak za hodnocené období utratilo díky 29 přestupům Middlesbrough (1,5 milionu), přesto mu to k postupu do Premier League nepomohlo. Jediným dalším klubem, který se těsně dostal přes milionovou částku byl Newcastlu, který v minulé sezoně druhou ligu vyhrál.

Ve třetí lize nejvíce utrácel Southampton (401.248), ambiciózní vítěz čtvrté ligy Notts County, kde působil i bývalý trenér anglické reprezentace Sven-Göran Eriksson či obránce Sol Campbell, vyplatil agentům 246.483.

Naopak čtrnáct klubů nedalo hráčským agentům jedinou libru, dalších 23 týmů jim zaplatilo méně než 10 tisíc.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..