Trenéru Wengerovi hrozí jeden zápas mimo lavičku Arsenalu

LONDÝN

Trenérovi Arsenalu Arsénu Wengerovi hrozí, že bude kvůli svému zlostnému výbuchu na konci sobotního duelu Premier League proti Sunderlandu, který skončil remízou 1:1, chybět jeden zápas na lavičce. Anglická Fotbalová asociace obvinila šedesátiletého kouče z nevhodného chování.

Zklamaný kouč Arsenalu Arséne Wenger

Wenger ztratil nervy poté, co Darren Bent na začátku páté nastavené minuty poslední střelou v zápase stanovil konečné skóre. Dvacet minut předtím mohl pojistit vedení Arsenalu zastupující kapitán Tomáš Rosický, ale neproměnil penaltu.

Francouzský trenér si u čtvrtého rozhodčího vehementně stěžoval na to, že se hrálo přes čtyři ohlášené minuty, a přitom se podle asociace dopustil urážlivého a hrubého chování.

Podle nových pravidel zrychleného řízení má Wenger čas do čtvrtka, aby akceptoval či odmítl standardní trest, jímž je zákaz vstupu na lavičku v jednom utkání a pokuta 8000 liber (zhruba 235 tisíc korun). Pokud trest nepřijme, čeká ho výslech před komisí.