Rubriky:

Anglie

VIDEO: Liverpool potrestal taktickou chybu Sunderlandu kuriózním gólem

26. září 2010 21:23 - LONDÝN

Sobotní zápas anglické fotbalové ligy mezi Liverpoolem a Sunderlandem přinesl málo vídaný gól. Domácí útočník Fernando Torres využil taktické chyby hostujícího obránce, který chtěl přímý kop přenechat spoluhráči, ale místo toho nechtěně rozehrál a založil rychlý brejk domácích, zakončený brankou Dirka Kuijta.

 

REUTERS/Tony Gentile, Reuters

V páté minutě utkání sudí na polovině Sunderlandu odpískal ve prospěch hostů přímý kop. K jeho rozehrání se chystal stoper Michael Turner, na poslední chvíli se ho ale rozhodl přenechat brankáři Simonu Mignoletovi, a tak míč nohou lehce posunul jeho směrem a přesouval se směrem k půlicí čáře. Jenže si neuvědomil, že podle pravidel míč už rozehrál.

Na nastalou situaci nejbystřeji zareagoval domácí útočník Torres, který převzal míč a spolu s Kuijtem se řítili ve dvojici na osamoceného brankáře. Svou akci bez potíží zakončili gólem.

Hosté okamžitě protestovali u rozhodčího Stuarta Attwella, ten však branku uznal. A podle komise rozhodčích tak učinil správně, protože vše bylo podle pravidel. "Bylo to správné rozhodnutí. Míč byl ve hře ve chvíli, kdy do něj hráč Sunderlandu kopl," stojí v prohlášení komise.

Sunderland se však smolně inkasovaným gólem nenechal rozhodit a nakonec zápas dovedl k remíze 2:2.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..