Rubriky:

Anglie

Liverpool definitivně změnil majitele. Nově ho vlastní americká firma NESV

15. října 2010 13:52 - LONDÝN

Novým majitelem FC Liverpool se stala definitivně americká společnost NESV, která za slavný klub zaplatila 300 miliónů liber (asi 8,4 miliardy korun). Skončily tak několikadenní soudní tahanice s bývalými majiteli Tomem Hicksem a Georgem Gillettem, kteří se snažili prodej zastavit.

Ti si nejprve na soudu v Texasu vymohli blokaci prodeje, následně ji zase pod nátlakem soudu z Londýna zrušili. Celou transakci však stále považují za podvod. Sice nakonec upustili od soudního vymáhání odškodného ve výši 1,6 miliardy dolarů, přes svého právníka však zdůraznili, že boj ještě neskončil. "Tento výsledek devalvuje hodnotu klubu a ponechává hráče i fanoušky v dlouhodobé nestabilitě, neboť využijeme všechny právní kroky," prohlásil právník bývalých majitelů Steve Stodghill.

Na straně společnosti NESV mohou vypuknout oslavy. "Jsme tu, abychom vyhrávali. A uděláme pro to všechno, co bude třeba," radoval se šéf společnosti John Henry.

Zadlužený Liverpool tak na poslední chvíli odvrátil přechod pod nucenou strávu a odečet devíti bodů v tabulce Premier League. Právě dnes totiž měla vypršet lhůta pro zaplacení dluhu 200 miliónů liber u Royal Bank of Scotland. Závazky přislíbili uhradit noví vlastníci.

Nový vlastník, New England Sports Ventures, kde má většinu americký podnikatel John W. Henry, v současné době drží portfolio firem, mezi něž patří baseballový klub Boston Red Sox, New England Sports Network (regionální kabelová televize), Fenway Sports Group (sportovní a marketingová agentura) a Roush Fenway Racing (stáj v automobilové sérii NASCAR).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..