Rubriky:

Anglie

Aukce Bestových památečních předmětů vynesla 200 tisíc liber

20. října 2010 18:55 - CHESTER

Medaile fotbalové legendy George Besta za vítězství v Poháru mistrů evropských zemí z roku 1968 se prodala za 156 tisíc liber (zhruba 4,3 miliónu korun). Celkově dnešní dražba památek z pozůstalosti slavného hráče Manchesteru United vynesla 200 tisíc liber.

Medaile, jejíž cenu aukční síň Bonhams odhadovala na 90 až 120 tisíc liber, byla nejcennější položkou z 13 předmětů, které dala k dispozici Bestova sestra Barbara McNarryová. Cenností se musela vzdát kvůli dluhům, které po sobě její slavný bratr zanechal.

Přes 25 tisíc liber vyneslo vejce firmy Fabergé připomínající triumf Manchesteru v PMEZ, což bylo první vítězství britského týmu v evropských pohárech. Vejce je jedno z 68 vyrobených a nese číslo 37 označující počet Bestových zápasů v reprezentaci Severního Irska.

Best, jenž zemřel v roce 2005 v 59 letech na celkové selhání orgánů po dlouholetém boji s alkoholismem, zanechal majetek v hodnotě 135 tisíc liber, který připadl právě jeho sestře. Dluhy jednoho z nejlepších hráčů své generace však byly mnohem vyšší.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..