Tottenham remizoval s Evertonem 1:1 a v neúplné tabulce je třetí

LONDÝN

Fotbalisté Tottenhamu remizovali v 9. kole anglické ligy s Evertonem na svém hřišti 1:1 a v neúplné tabulce poskočili na třetí místo. Obě branky padly na londýnském stadiónu White Hart Lane během tří minut úvodního poločasu.

Rafael Van der Vaart skóroval ve všech dosavadních domácích utkáních Tottenhamu.

Hosty poslal do vedení v 17. minutě obránce Leighton Baines umístěnou střelou z trestného kopu. Tottenham vyrovnal za tři minuty po školácké chybě brankáře Evertonu Tima Howarda, který nezasáhl centr z pravé strany a pro záložníka Rafaela van der Vaarta nebyl žádný problém dopravit míč do sítě.

Nizozemský internacionál, který v létě přišel z Realu Madrid, po 335 minutách ukončil ligovou neprůstřelnost Evertonu a vstřelil v osmém soutěžním zápase za "Kohouty" už pátý gól, na domácím stadiónu se dokonce trefil ve všech čtyřech utkáních.

Premier League ma v sobotu ještě na programu od 16 hodin zápasy Birmingham - Blackpool, Chelsea - Wolverhampton, Sunderland - Aston Villa, West Bromwich - Fulham a Wigan - Bolton. V 18:30 začne duel West Ham United - Newcastle.