Rubriky:

Anglie

Nasri bude nový Henry, říká kouč Arsenalu Wenger

8. prosince 2010 11:12 - LONDÝN

Trenér londýnského Arsenalu Arsene Wenger je nadšený z výkonů 23letého francouzského fotbalisty Samira Nasriho. Označil ho dokonce za nového Thierryho Henryho, který se během sedmiletého působení zařadil mezi klubové legendy a s 226 brankami je vůbec nejlepším střelcem Kanonýrů.

 

Benoit Tessier, Reuters

Francouzský mladíček Nasri může hrát buď na kraji či ve středu zálohy, cítí se dobře tam i tam. Momentálně si nadmíru užívá volnosti, kterou mu dává absence zraněného tvůrce hry Arsenalu Cesca Fabregase. Svou kreativitu může znovu prokázat ve veledůležitém středečním utkání s Partizanem Bělehrad v Lize mistrů. Arsenal musí vyhrát, aby postoupil do dalších bojů klubové soutěže.

Talentovaný Nasri přišel z Marseille před dvěma lety a patří do početné skupiny hráčů, kterým Wenger pomohl ke světové extratřídě. „Je to inteligentní hráč, který chápe, že musí hrát tam, kde klubu nejvíce pomůže. Herně vyspívá a je mnohem produktivnější, a to je mu stále jen třiadvacet. Tolik bylo Henrymu, když přišel do Londýna, i ten se pak o dost zlepšil,“ prohlásil Wenger.

Podle kouče Arsenalu udělal Nasri dobře, že se k Arsenalu v létě 2008 připojil. „A dalším dobrým krokem by bylo prodloužit na Emirates smlouvu,“ doplnil Wenger. Ostatně Arsenal již francouzskému mladíkovi připravil lukrativní kontrakt až do roku 2015.

kvk, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..