Rubriky:

Anglie

Tévez požádal o přestup, Manchester City ho nepustí

12. prosince 2010 10:39 - MANCHESTER

Kapitán fotbalistů Manchesteru City Carlos Tévez zaskočil vedení klubu písemnou žádostí o přestup. Šestadvacetiletému útočníkovi se prý po čtyřech letech strávených v Anglii stýská po domově a dvou dcerách, které žijí v Argentině. Představitelé Manchesteru City mu však nevyhoví.

 

Phil Noble, Reuters

"Celou situací i jednáním Carlosových zástupců jsme zklamáni," uvedl klub v prohlášení den po vítězství 3:1 v ligovém zápase s West Hamem, v němž Tévez kvůli disciplinárnímu trestu nenastoupil.

Právě v londýnském West Hamu zahájil Tévez své působení v Anglii, loni v létě pak přestoupil do Manchesteru City z týmu městského rivala United za 26 miliónů liber. Smlouvu má do roku 2014.

V mužstvu City je Tévez klíčovým hráčem. V letošní sezóně dal v 15 zápasech deset branek a v tabulce ligových střelců je druhý. Přesto není spokojen a má neshody s koučem Robertem Mancinim, s kterým se pohádal v předchozím utkání proti Boltonu, když ho italský trenér vystřídal.

"Roberto Mancini i všichni v klubu přistupují citlivě ke Carlosovým osobním věcem s ohledem na to, že má rodinu v zámoří. Po disciplinárním trestu v zápase s Boltonem dostal od trenéra zvláštní povolení odjet domů," uvedli zástupci City. S žádostí o přestup však Tévez narazil. "Je to nevítané a nešťastné rozptylování, klub se soustředí na další zápasy ve slibně rozehrané sezóně. Carlos má stále dveře otevřené a může dál hrát. Ze smlouvy mu zbývá ještě tři a půl roku a je naším nejlépe placeným hráčem," stojí v prohlášení.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..