Fotbalisté Arsenalu Londýn v týdnu porazili v Lize mistrů Barcelonu, jenže v osmifinále Anglického poháru nedokázali potvrdit roli obrovského favorita a na hřišti třetiligového Leytonu jen remizovali 1:1. Kanonýři sice vedli zásluhou gólu Tomáše Rosického ve druhém poločase, jenže minutu před koncem zápasu vyrovnal Francouz ve službách domácího týmu Jonathan Tehoue.

Tomáš Rosický (vpravo) v souboji o míč s Jasonem Crowem z Leytonu

Tomáš Rosický nastoupil za Arsenal od začátku zápasu a v 53. minutě se před brankou soupeře prosadil úspěšnou hlavičkou přesně k tyči. Byl to první gól kapitána české reprezentace v dresu Arsenalu po více než roce, naposledy se trefil 20. ledna 2010 proti Boltonu.

Jenže minutu před koncem se v pokutovém území hostů prosadil mezi dvěma obránci Arsenalu Tehoue a vyrovnal na konečných 1:1. O postupujícím do čtvrtfinále tak rozhodne zápas na Emirates Stadium, soupeřem vítězů pak bude Manchester United .