Rubriky:

Anglie

VIDEO: Ancelotti je v klidu, majitel Wiganu ale zuří. Rooney může proti Chelsea nastoupit

1. března 2011 18:25 - LONDÝN/ PRAHA

Hvězdný Rooney trest nedostal, disciplinární řízení za faul na McCartyho proti němu zahájeno nebude, takže ve šlágru anglické Premier League proti Chelsea může nastoupit. Zatímco kouč Blues Ancelotti zůstal po verdiktu anglické asociace v klidu, majitel Wiganu Dave Whelan na dovolené v Karibiku zuří. „Strašné. Vsadím život, že kdyby šlo o jiný klub a jiného hráče, trestu neujde. Jenže slovy Rooney a United se nechají úředníci zastrašit,“ vzkázal do Anglie.

 

Russell Cheyne, Reuters

Faul Rooneyho v sobotním duelu Premier League ve Wiganu zůstal nepotrestán. A to přesto, že televizní záběry útočníka Manchesteru United usvědčily, že napálil domácího Jamese McCartyho loktem, aniž by si od sudího Clattenburga vykoledoval sebemenší trest.

Proto se čekalo, že disciplinární tribunál zasáhne a Rooneyho potrestá. Anebo s ním alespoň zahájí řízení. Jenže namísto trestu zazněl osvobozující verdikt, takže eso Fergusonova týmu dnes večer na Stamford Bridge k utkání gigantů vyběhne. Svaz přistoupil na verzi rozhodčího Clattenburga, že šlo o souboj, který nevybočil z rámce pravidel a videozáznam odmítl brát v potaz.

Zápas Chelsea - Manchester United se hraje od 20.45 a přímý přenos můžete sledovat na televizním stanici digisport.

„Něco je v anglickém fotbale špatného. Asociace se schovala za svá pravidla a spravedlnost neexistuje,“ rozlítil se majitel Wiganu Dave Whelan, jehož tým prohrál v sobotu doma s Manchesterem United 0:4, přičemž Ronney vstřelil třetí gól.

Inkriminovaný Roonyeho zákrok loktem, který vzbudil v Anglii bouři nevole.Inkriminovaný Roonyeho zákrok loktem, který vzbudil v Anglii bouři nevole.

„Rooneyho úder loktem byl jasný jako den a teď všichni dostali vzkaz, že hráč jeho formátu má právo udělat cokoli, aniž by byl potrestán. Vsadím život, že kdyby šlo o jiný klub a jiného hráče, potrestání neujdou. Udělat to náš James, dostal by stoprocentně červenou, Jenže představitelé svazu se nechají slovy Rooney a United prostě zastrašit“ zuřil.

On-line reportáž utkání Chelsea - Manchester United můžete sledovat zde.

Čekalo se, že italský kouč na lavičce Chelsea Carlo Ancelotti bude před odloženým duelem 18. kola zuřit také. Vždyť jde o prestižní bitvu gigantů, o souboj obhájce titulu s nejvážnějším aspirantem na primát, o zápas, jímž žije celá fotbalová Anglie. Jestliže hostující Fergusonův tým na Stamford Bridge uspěje, bude mít titul na dosah.

Ancelotti však zachoval ledový klid. „Asociace rozhodla podle vašich standardů a já to respektuji. Ronney sice u nás na Stamford Bridge nebude přivítán pugétem kytek, ale se svým mužstvem si proti němu zahraju rád,“ zůstal italský kouč ve službách Chelsea nad věcí.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..