Rubriky:

Anglie

Anglie je v šoku: Capellovi stačí na komunikaci s týmem jen 100 slov

29. března 2011 11:15 - PRAHA

Angažmá zahraničního trenéra u národního týmu může být z hlediska komunikace pěkný oříšek. Vyprávět by o tom mohl italský kouč anglických fotbalistů Fabio Capello, kterého si před úterním přátelským zápasem s Ghanou podali ostrovní novináři a donutili jej k šokujícímu přiznání, že tým Albionu řídí pomocí pouhé stovky výrazů.

 

Adnan Abidi, Reuters

Capellova jazyková vybavenost se ocitla pod drobnohledem poté, co 64letý kouč nebyl schopen sdělit Riu Ferdinandovi, že přišel o kapitánskou pásku. A tisková konference před duelem s Ghanou byla pro ostrovní tisk další příležitostí přezkoušet Capella z angličtiny.

„Pokud bych měl hovořit o ekonomii a podobných věcech, tak to bych nesvedl. Pokud ale mluvíte o fotbalové taktice, nepotřebujete mnoho slov. Nemusím mluvit o spoustě rozdílných věcí. Stačí sto slov,“ šokoval Capello upřímným přiznáním.

Anglický tisk bleskově převedl roční plat italského kouče na jeho jazykovou znalost a ukázal, že každé slovo v Capellově slovníku má cenu zlata: 60 tisíc liber! Trenér Albionu se brání, že se snaží angličtinu zlepšit, přiznává ale, že s obtížemi. „Každý den se snažím studovat, poslouchat rádio a televizi. V té si ale musím pouštět titulky,“ poznamenal Capello.

Pro ostrovní tisk je ale Capellova angličtina dál trnem v oku a aféra s předáním kapitánské pásky na lince Ferdinand – Terry byla jen jednou z kapek v moři. Angličané například Capellovi vyčítají, že není schopen komunikovat s hráči po telefonu, z čehož pramení další potíže.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..