Kalas se Šebkem vyhráli s Chelsea soutěž rezervních týmů

LONDÝN

Čeští fotbalisté Tomáš Kalas a Jan Šebek pomohli Chelsea poprvé v historii vyhrát v Anglii soutěž rezervních týmů. Londýnský celek v dnešním finále porazil šampiona severu Anglie Blackburn na pokutové kopy, když v normální hrací době skončil zápas 1:1.

Olomoucký stoper Tomáš Kalas (vlevo) dostává od sportovní ředitele Franka Arnesena dres Chelsea.

Pro Chelsea je to jediná trofej v této sezoně, neboť první tým neuspěl ani v jedné ze čtyř soutěží.

Obránce Kalas, který do Chelsea natrvalo zamířil v lednu z Olomouce, si tak dal hezký dárek k nedělním osmnáctým narozeninám. Dnes nastoupil od začátku, ale ani on v 19. minutě nestačil zastavit rychlý brejk soupeře, který zakončil gólem Formica.

Chelsea vyrovnala deset minut před koncem po dalekonosné střele obránce Kanea. Rozhodnout tak musely pokutové kopy, v nichž mladí hráči Chelsea ani jednou nezaváhali a vyhráli 5:4.

Blues měli jedinou posilu z prvního týmu, kterou byl náhradní brankář Turnbull. Ten dnes zastoupil zraněného Šebka, který během sezony odchytal deset zápasů a měl podíl na celkovém triumfu.

Kalas se již v úterý připojí v Břeclavi k české reprezentaci do 19 let, s níž bude bojovat o účast na mistrovství Evropy.