Rubriky:

Anglie

Angličané nepodpoří při volbě prezidenta FIFA žádného kandidáta

19. května 2011 18:00 - LONDÝN

Anglická Fotbalová asociace (FA) nepodpoří při volbě prezidenta FIFA žádného kandidáta. Ani jeden z uchazečů, tedy současný šéf Sepp Blatter a jeho vyzyvatel Mohamed bin Hammám, nejsou pro představitele FA důvěryhodní.

 

Jan Handrejch, Právo

Fotbalová asociace se rozhodla zdržet hlasování po čerstvém korupčním skandálu, který odhalilo vyšetřování v britském parlamentu týkající se volby pořadatelů MS 2018 a 2022.

"Jsou tu dobře zdokumentované kauzy, ty starší i současné, v jejichž světle je pro FA složité podpořit jednoho z kandidátů," uvedl v prohlášení předseda FA David Bernstein.

Angličané válčí s FIFA od té doby, co prohráli v boji o organizování MS 2018 s Ruskem. Některým členům výkonného výboru vyčítají, že jim nedali přislíbené hlasy.

Bývalý předseda FA David Triesman navíc minulý týden parlamentnímu vyšetřování řekl, že korupce provázela i výběr kandidáta pro šampionát o čtyři roky později. Volbu vyhrál Katar, jenž měl podporu Asijské konfederace v čele s Bin Hammámem, jenž je navíc Katařan.

"Myslím, že je trochu zvláštní, když světová asociace číslo jedna, tedy Fotbalová asociace, má před sebou dva kandidáty a nemůže si vybrat, kterého podpoří," uvedl Blatter těsně předtím, než Angličané oficiálně oznámili, že se zdrží hlasování.

Švýcar Blatter, jenž šéfuje FIFA od roku 1998, usiluje o své čtvrté čtyřleté období ve vrcholné funkci.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..