John Terry sprostým rasistou? Hvězda Chelsea odmítá, že urážela soupeře

25. října 2011 10:07 - LONDÝN

Nečekaná porážka, sporná penalta, dvě vyloučení... Fotbalisté Chelsea zkrátka neměli na hřišti Queens Park Rangers vůbec svůj den. Nedělní fiasko však může mít ještě nepříjemnou dohru, minimálně pro kapitána Johna Terryho. Na internetu totiž kolují videa ze zápasu, na nichž je zkušený stoper údajně zachycen, jak pronáší sprosté rasistické urážky na hráče soupeře Antona Ferdinanda.

 

Andrew Winning, Reuters

Ferdinanda si má v úterý povolat vedení QPR, které se následně rozhodne, zda proti Terrymu podnikne příslušné kroky. Opora Chelsea však jakákoliv nařčení z rasismu jednoznačně odmítá.

Fanoušci na základě videí obviňují kapitána Blues, že Ferdinanda na Loftus Road po souboji nazval „zasr... černá ku...“.

„Všiml jsem si, že se objevují na internetu komentáře, které mě obviňují s odkazem na nějaké video. Jsem zklamaný, že si lidé špatně vyhodnotili kontext toho, co jsem měl říct Antonu Ferdinandovi,“ napsal Terry v prohlášení k incidentu.

„Myslel jsem si, že mě Anton obviňuje, že ho rasisticky urážím. Odpověděl jsem agresivně, že takový výraz jsem nikdy nepoužil. Nikdy bych něco takového neřekl a jsem smutný z toho, že si lidé myslí opak. S Antonem se znám dlouho, mluvili jsme spolu o tom po zápase a nebyl mezi námi jediný problém. Gratuloval jsem mu k vítězství a on mě z ničeho neobviňoval. Bylo jasné, že je to celé nedorozumění,“ pokračoval Terry.

„Mrzí mě, že se po porážce musím ještě zabývat nepravdivými obviněními. Jsem hrdým kapitánem jednoho z mezinárodně nejpestřejších týmů v Premier League a naprosto věřím, že ve sportu není žádné místo pro rasismus,“ dodal Terry.

QPR i anglická fotbalová asociace FA zatím nařčení na adresu Terryho odmítají komentovat.

Sport.cz

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..