VIDEO: Tévez přechází do protiútoku - chce se s trenérem Mancinim soudit!

26. října 2011 10:40 - MANCHESTER

V posledních dnech a týdnech se toho kolem něj dělo hodně a ještě to zřejmě zdaleka nekončí. Trenér ho nechce, angličtí fanoušci jej nenávidí. Argentinský fotbalista Carlos Tévez však namísto toho, aby za své nedávné chování sklopil pokorně hlavu, volí jinou taktiku. Podle serveru BBC zvažuje, že se bude se svým trenérem z Manchesteru City Robertem Mancinim soudit. Kvůli pomluvě!

 

Phil Noble, Reuters

Jde o známý incident z konce září, kdy Tévez během utkání Ligy mistrů na hřišti Bayernu Mnichov neuposlechl pokyn trenéra Manciniho k nástupu na hřiště. Podle kouče jasný projev nekázně a arogance, podle výkladu hráče nedorozumění. Prý se jen nechtěl jít znovu rozcvičovat.

Výsledek? Podle vedení klubu porušil hned v pěti bodech svou smlouvu a v úterý byl potrestán pokutou ve výši čtyř týdenních platů (zhruba jeden milión liber). Současně byl na dva týdny suspendován, což si už de facto odpykal. Od události v Mnichově s ním totiž trenér Mancini přestal počítat a s týmem ani Tévez netrénoval.

Potížista Tévez tak nyní přechází do protiútoku, na který se vyzbrojil právníky. Podle nich v ničem svoji smlouvu neporušil a výroky Manciniho označují jako pomluvy, za které by mohly trenéra Citizens pořádně popotahovat.

Tévez přišel do Manchesteru City v létě 2009 a v jeho dresu nastřílel 53 gólů v 91 zápasech. Ještě v květnu dokonce měl na rukávu kapitánskou pásku při triumfu klubu v FA Cupu. Po záříjovém utkání v Mnichově však Mancini prohlásil, že u něj argentinský útočník skončil. Ostatně City se daří i bez něj - s náskokem kralují Premier League a naposledy rozdrtili v derby Manchester United 6:1.

grg, Sport.cz

Časová osa: Anglie

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..