Tottenham nestačil na Stoke, v anglické lize padl poprvé od srpna

LONDÝN

Fotbalisté Tottenhamu prohráli na hřišti Stoke 1:2 a v anglické lize přišli o jedenáctizápasovou sérii bez porážky. "Kohouti" vyšli bodově naprázdno poprvé od konce srpna.

Matthew Etherington (vpravo) oslavuje vítězný gól Stoke City v duelu s Tottenhamem.

Domácím zajistil poločasové vedení 2:0 svými premiérovými zásahy v sezoně záložník Matthew Etherington. Po přestávce se londýnský celek zlepšil a díky Adebayorově proměněné penaltě v 62. minutě snížil. Velký nápor Tottenhamu skončil až v 82. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen stoper Younes Kaboul.

Vítěznou premiéru na lavičce Sunderlandu prožil Martin O'Neil. Noví svěřenci severoirského trenéra, který v týdnu nahradil odvoleného Stevea Bruce, otočili zápas s Blackburnem na domácím stadionu až v úplném závěru. V 84. minutě odpověděl na Vukčevičovu trefu útočník David Vaughan a v druhé minutě nastaveného času se trefil z přímého volného kopu záložník Sebastian Larsson.

Anglie - 15. kolo
Sunderland - Blackburn 2:1 (84. Vaughan, 90.+2 Larsson - 17. Vukčevič), Stoke - Tottenham 2:1 (13. a 43. Etherington - 62. Adebayor z pen.).