Liverpool si poradil s Newcastlem a dotáhl se na Chelsea

Fotbalisté Liverpoolu v předehrávce 19. kola anglické ligy porazili Newcastle 3:1 a v tabulce se bodově dotáhli na čtvrtou Chelsea. První dva góly vstřelil velšský útočník Craig Bellamy.

Liverpoolský Andy Carroll (vpravo) se spolu se Stevenem Gerrardem raduje z branky

Liverpool přitom prohrával, poté co si stoper Agger v souboji s protihráčem srazil do vlastní branky hlavičku Cabayeho. Jenže už za pět minut srovnal vydařenou střelou ze středu pokutového území Bellamy.

Dvaatřicetiletý útočník pak po změně stran rozhodl střelou z přímého kopu. Pomohlo mu i to, že obránce Newcastlu Simpson se ve snaze zastavit míč srazil s brankářem Krulem a míč mezi nimi propadl do branky.

Ve druhé půli přišel do hry kapitán Liverpoolu Gerrard vracející se po zranění a hned se zapsal mezi střelce, když z úhlu prostřelil vybíhajícího Krula.