Rubriky:

Anglie

Giggs by se mohl na OH dočkat prvního startu na velkém turnaji

17. ledna 2012 15:35 - LONDÝN

Dlouholetá opora Manchesteru United a muž s nejvíce trofejemi v britském fotbalu Ryan Giggs by se letos mohl dočkat svého premiérového startu na velkém turnaji. Bývalý velšský reprezentant je ve výběru hráčů, z nichž by mohlo vzejít trio povolených starších členů britského týmu pro olympijské hry v Londýně.

 

Armando Franca, ČTK/AP

Mužstvo sestavuje anglická Fotbalová asociace, která rozeslala dopisy 191 hráčům z Anglie, Skotska, Walesu a Severního Irska, u nichž zjišťovala jejich zájem hrát za první britský olympijský tým od roku 1960.

"Mělo to mimořádnou odezvu. Potvrzuje to naše předpoklady, že o reprezentaci Británie na olympijských hrách v Londýně bude mezi hráči velký zájem," uvedl mluvčí Britské olympijské asociace (BOA) Darryl Seibel. Wales, Skotsko a Severní Irsko sice oficiálně účast na tvorbě týmu odmítly, nicméně podle BOA na výzvu reagovalo negativně pouze sedm nejmenovaných hráčů.

Osmatřicetiletý Giggs je ikonou Manchesteru United, za nějž odehrál rekordních 895 zápasů a získal s ním 25 velkých trofejí. Nikdy však nestartoval na velké reprezentační akci, protože na mistrovství Evropy či světa se Wales nekvalifikoval od čtvrtfinále ME 1976, jež se tehdy hrálo systémem doma-venku.

Giggs by se mohl teoreticky v britském týmu sejít s bývalým spoluhráčem z Manchesteru Davidem Beckhamem, jenž o své touze zahrát si na OH mluví už delší dobu.

Olympijský turnaj je tradičně pro fotbalisty do 23 let, nicméně každé mužstvo má právo nominovat tři starší hráče.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..