Rubriky:

Anglie

Veterán Giggs se upsal Manchesteru United i na 23. rok

10. února 2012 12:17 - MANCHESTER

Záložník Ryan Giggs se v Manchesteru United domluvil na prodloužení smlouvy i na příští ročník. Osmatřicetiletý fotbalista se tak zavázal k tomu, že v dresu úřadujícího anglického mistra stráví 23. sezónu v řadě.

 

Nigel Roddis, Reuters

"Když jsem tu podepsal smlouvu poprvé, nikdy by mě nenapadlo, že za United budu mít možnost hrát 22 let. Ale cítím se dobře a vím, že na hřišti můžu nadále pomáhat týmu k dosahování nových cílů," uvedl Giggs v klubovém prohlášení k prodloužení kontraktu.

Bývalý velšský reprezentant nikdy nenastoupil za jiný klub a s "Rudými ďábly" postupně oslavil dvanáctkrát vítězství v Premier League, celkem sedmkrát vyhrál některý z anglických pohárů a dvakrát ovládl i prestižní Ligu mistrů. Zůstává jediným hráčem, který skóroval ve všech ročnících Premier League od jejího vzniku v roce 1992.

"Je to zázračný hráč"

Giggs sice ztratil výsadní postavení a často naskakuje z lavičky, podle trenéra Alexe Fergusona to ale jeho roli nemění. "Je to zázračný hráč. V mnoha směrech ztělesňuje všechny týmy, které jsem zde v United vedl. Neustále se měnil a dokázal se adaptovat na měnící se styl hry, navíc si udržel hlad po úspěchu," líčil Ferguson.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..