Fulham - Burnley 0:2Fotbalisté Burnley i díky Vydrovi poslali Fulham do druhé ligy

Londýn

Fotbalisté Burnley i díky gólové asistenci Matěje Vydry vyhráli v 35. kole Premier League v záchranářském souboji 2:0 na hřišti Fulhamu a poslali ho do druhé ligy. Londýnský tým sestoupí společně s West Bromwichem a Sheffieldem United.

Matěj Vydra (vlevo) z Burnley si kryje míč před Mariem Leminou z Fulhamu.

Vydra měl výrazný podíl na prvním gólu zápasu v 35. minutě. Po rychlém průniku se český reprezentační útočník zbavil v pokutovém území obránce a zpětnou přihrávkou od brankové čáry našel před prázdnou brankou Ashleyho Westwooda, jenž v pádu zakončil. Vedení hostů a jejich definitivní záchranu pojistil minutu před poločasem tvrdou ranou do levého horního rohu branky Chris Wood.

Po druhé porážce za sebou osmnáctý Fulham tři kola před koncem ztrácí na Southampton na první nesestupové příčce nedostižných deset bodů. Burnley je čtrnácté.

Trio sestupujících v příští sezoně nejbohatší ligy světa nahradí Norwich, Watford a jeden z kvarteta Brentford, Swansea, Barnsley a Bournemouth, které čeká play off.