Brighton - West Ham 1:1Komplikace! West Ham se Součkem a Coufalem stačil jen srovnat. Vydra debaklu nezabránil

Fotbalisté West Hamu s Vladimírem Coufalem a Tomášem Součkem v sestavě remizovali v 36. kole anglické ligy v Brightonu 1:1 a zůstali šestí. Zkomplikovali si tak boj o evropské poháry.

Tomáš Souček (vlevo) z West Hamu a Leandro Trossard z Brightonu.

Skóre se v Brightonu měnilo až v samotném závěru. Domácí poslal do vedení v 84. minutě Welbeck, ale o tři minuty později vyrovnal střídající Benrahma.

"Kladiváři" nevyhráli čtvrté z posledních pěti kol a výrazně se jim vzdálila možná účast v Lize mistrů. Na čtvrtou Chelsea ztrácí dvě kola před koncem pět bodů. Na West Ham se navíc mohou bodově dotáhnout Tottenham a Everton, kteří odehráli o zápas méně. Od osmého místa dál se už do evropských pohárů nedá kvalifikovat.

Leeds zvítězil na hřišti Burnley 4:0 a upevnili si desáté místo. Za poražený tým odehrál 65 minut český útočník Matěj Vydra.

Nováčka soutěže poslal do vedení ve 44. minutě Klich. V 56. minutě se Vydra zbavil dvou protihráčů a probil se do samostatného úniku, jenže brankář Meslier jeho střelu na vzdálenější tyč vyrazil. O čtyři minuty později zvýšil Harrison a v rozmezí 77. až 79. minuty se dvakrát mezi střelce zapsal střídající Rodrigo.

Southampton si doma poradil 3:1 se sestupujícím Fulhamem a druhou výhrou po sobě se posunul na 13. příčku. Plný bodový zisk "Saints" zařídili brankami Adams, Tella a Walcott.