Anglie

Liverpool - Arsenal 1:2

Liverpool inkasoval v nastavení a ve šlágru kola nakonec prohrál s Arsenalem, Chelsea rovněž padla

3. března 2012 15:44 - Liverpool

Liverpool prohrál v šlágru 27. kola anglické fotbalové Premier League s Arsenalem 1:2, když rozhodující gól Van Persieho padl ve druhé minutě nastavení. Domácí Kuijt neproměnil v 19. min. za bezgólového stavu penaltu. V odpoledních zápasech sui Manchester City poradil s Boltonem, zatímco Chelsea opět prohrála - tentokrát na půdě West Bromwich Albion.

Eddie Keogh, Reuters

Český legionář a kapitán reprezentace Tomáš Rosický, který se pro zranění zad ve středu omluvil z přípravy národního týmu v Irsku, v dresu kanonýrů nastoupil a pomohl jim otočit zápas na hřišti Liverpoolu. Vítězství 2:1 zařídil dvěma brankami Nizozemec Robin van Persie a londýnský tým díky tomu zůstává v tabulce na čtvrtém místě.

Český záložník v 31. minutě nastartoval vyrovnávací akci, na jejímž konci byl po centru Bacaryho Sagny nejlepší kanonýr soutěže Van Persie. Domácí šli do vedení o osm minut dříve díky vlastní brance Laurenta Koscielného, brankář Wojciech Szczesny navíc předtím chytil penaltu i následnou dorážku liverpoolského Dirka Kuijta.

Zápas se kvůli nešťastnému zranění Mikela Artety nastavoval o osm minut. V druhé z nich vstřelil Van Persie zblízka už svůj 25. gól v tomto ročníku Premier League.

Trápení Chelsea pokračuje

Chelsea prodloužila své trápení a nedokázala vstřelit gól na hřišti West Bromwiche. Soupeř naopak připravil brankáře Čecha o čisté konto osm minut před koncem, když udržel v pokutovém území míč po rohovém kopu a střelu Liama Ridgewella dorazil do sítě Gareth McAuley.

Ambiciózní tým má po sobotní porážce z posledních šesti ligových utkání na kontě jediné vítězství, a to z minulého kola s předposledním Boltonem (3:0). Ve stejné fázi sezony měla Chelsea na kontě méně bodů naposledy před deseti lety a v britských médiích se ještě více začíná spekulovat o možném konci trenéra Andrého Villase-Boase.

Už pětibodový náskok má v čele tabulky Manchester City před městským rivalem United, kterého však v neděli čeká duel na půdě Tottenhamu. Lídr soutěže si dnes poradil pohodlně 2:0 s Boltonem díky vlastnímu gólu Gretara Steinssona a zásahu Maria Balotelliho z druhé půle. Svěřenci Roberta Manciniho vyhráli v součtu s minulou sezonou už 19. domácí zápas v řadě.

Anglická fotbalová liga - 27. kolo:
Liverpool - Arsenal 1:2 (23. vlastní Koscielny - 31. a 90.+2 Van Persie), Blackburn - Aston Villa 1:1 (85. Dunn - 24. N'Zogbia), Manchester City - Bolton 2:0 (23. vlastní Steinsson, 69. Balotelli), QPR - Everton 1:1 (36. Zamora - 31. Drenthe), Stoke - Norwich 1:0 (72. Etherington), West Bromwich - Chelsea 1:0 (82. McAuley), Wigan - Swansea 0:2 (45.+2 a 54. Sigurdsson).